اخبار فرهنگی و دانشجویی (237)

دانشجویان گرامی جهت آگاهی از اطلاعیه ها و اخبار مربوط به بخش فرهنگی و دانشجویی میبایست فقط از وبسایت مرکز و همچنین برد های نصب شده در مرکز استفاده نمایند.

به اطلاع کلیه علاقه مندان میرساند اولین دوره مسابقات مداحی و دعا خوانی توسط هیئت مذهبی دانشگاه ویژه دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه جامع علمی-کاربردی (ستاد، واحد های استای و کلیه مراکز علمی-کاربردی) "ویژه آقایان" در سراسر کشور از تاریخ 12 خرداد با عنوان "مسابقه ستایشگران نور" آغاز میگردد.

علاقمندان به شرکت در مسابقه می توانند آثار خود را به شرح توضیحات ذیل از تاریخ فوق به مدت یکماه( حداکثر تا تاریخ 94/4/31 ) به دفتر هیئات مذهبی دانشگاه به آدرس تهران – خ انقلاب – بین خ حافظ و خ نجات اللهی – ابتدای پل کالج- ساختمان دانشگاه جامع علمی کاربردی پلاک 683-طبقه پنجم-دفتر هیئات مذهبی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی-( کدپستی1599665111) ارسال نمایند و در صورت هرگونه سؤال با شماره 02188800915 تماس حاصل فرمایند. در پایان لازم به ذکر است مسابقه  در دو رشته ی مداحی و دعا خوانی می باشد که برندگان مرحله اول برای مسابقه نهایی به استان مازندران  دعوت می شوند.                           .                                                   .  
- شرایط شرکت کنندگان:
1-کلیه دانشجویان ، اساتید و کارکنان (ستاد، واحد های استانی و کلیه مراکز علمی کاربردی) "فقط آقایان" می توانند در این مسابقه شرکت کنند.
2-شرکت کنندگان محترم می بایست همراه با آثار ارسالی مدارک لازم شامل
 الف- دانشجویان: کپی کارت ملی و  کارت دانشجویی به همراه  ارسال شماره ثابت وهمراه ونام استان محل تحصیل و آدرس محل سکونت
 ب-اساتید: کپی کارت ملی  به همراه ارسال کدمدرسی ثبت شده در سامانه سجاد و شماره ثابت وهمراه ، نام استان و مرکز محل تدریس و آدرس محل سکونت
 ج- کارکنان : کپی کارت ملی و کپی کارت کارمندی و یا حکم کارگزینی به همراه ارسال شماره ثابت وهمراه و نام استان و نام محل اشتغال و آدرس محل سکونت
 
- شرایط آثار ارسالی:
الف- رشته مداحی:
1- آثار ارسالی حداقل به مدت 8 دقیقه و حداکثر به مدت 10 دقیقه در قالب CD  و یا DVD  وحتی المقدور به صورت تصویری ارسال گردد.
2- آثار می بایست با یکی از موضوعات " الف – شهادت امام حسین (ع)و یاران با وفایش ب-  دفاع مقدس و شهدا
 ج- مهدویت و انتظار"  باشد.
3- آثار می بایست شامل مدیحه سرایی و نوحه خوانی باشد. (تبصره: شرکت کنندگان بجای نوحه خوانی نیز می توانند روضه خوانی داشته باشند.)
4- ارسال مدارک لازم که درشرایط شرکت کنندگان اعلام گردیده است  و متن  شعر خوانده شده و منبع روضه همراه با اثر ارسالی الزامی می باشد.
 
ب- رشته دعاخوانی:
1- آثار می بایست قرائت فرازهایی از ادعیه مشهوره مانند دعای کمیل، ندبه، توسل، زیارت عاشورا، جامعه کبیره و … باشد.
  2- آثار ارسالی حداقل به مدت 8 دقیقه و حداکثر به مدت 10 دقیقه در قالب CD  و یا DVD  وحتی المقدور به صورت تصویری ارسال گردد.
 
3- ارسال مدارک لازم همراه با اثر ارسالی که درشرایط شرکت کنندگان اعلام گردیده الزامی می باشد.
- جوایز این دوره از مسابقات به شرح ذیل می باشد:
به نفرات اول تا سوم در هر سه مقطع از هر رشته به ترتیب کمک هزینه سفر زیارتی کربلای معلی به مبلغ پنج میلیون ریال و مشهد مقدس به مبلغ سه میلیون ریال و کارت هدیه دومیلیون ریالی اهداء خواهد شد.
آدرس دفتر هیئات مذهبی جهت ارسال آثار : تهران – خ انقلاب – بین خ حافظ و خ نجات اللهی – ابتدای پل کالج- ساختمان دانشگاه  جامع علمی کاربردی پلاک 683 -طبقه پنجم-دفتر هیئات مذهبی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی – کدپستی1599665111

ادامه مطلب...

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا خوانساری، دبیر اجرایی اولین دوره مسابقات آب شیرین کن های خورشیدی گفت: این مسابقات از صبح امروز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور ۳۱ تیم دانشجویی آغاز به کار کرده و تا عصر امروز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه مسابقات آب شیرین کن خورشیدی برای نخستین بار است که در کشور برگزار می شود، خاطرنشان کرد: تیم های شرکت کننده جزئیات طرح های خود را در قالب دفاعیه به دبیرخانه مسابقات ارسال کردند که پس از بررسی طرح های ارائه شده در نهایت ۳۱ تیم به مرحله نهایی مسابقات راه یافتند.

تیم مرکز آموزش علمی-کاربردی علوم و فنون قزوین، که متشکل از دو نفر از دانشجویان خود به نام های علی صابری قمی و اسماعیل فریدونی بود نیز در این دوره از مسابقات شرکت کرده بودند.

abshirinkon      govahi ab shirin kon

منبع: خبرگزاری مهر

ادامه مطلب...
29 ارديبهشت 1394 نظر دادن!

به اطلاع کلیه شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی کسب و کار های نوین می رساند جهت دریافت گواهینامه شرکت در دوره مذکور به دفتر حوزه ریاست مرکز آموزش علمی-کاربردی علوم و فنون قزوین (سرکار خانم خمسه) مراجعه نمایید.

لیست دانشجویانی که گواهینامه هایشان آماده می باشد

ادامه مطلب...
13 ارديبهشت 1394 نظر دادن!

سرپرست محترم معاونت پژوهش وفناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی، جناب آقای دکتر راشدی و هیئت همراه روز پنجشنبه دهم اردیبهشت ماه 94 از مرکز آموزش علمی کاربردی علوم وفنون قزوین بازدید نمودند.
دکتر راشدی، امکانات آزمایشگاهی وکارگاهی مرکز را لازم و کامل دانسته و فرمودند که این مرکز پتانسیلهای لازم یک دانشگاه را به تنهایی دارد و می تواند قراردادهای تولیدی و دوره های آموزشی کوتاه مدت را با سایر ارگانها  منعقد نماید.
درادامه آقای دکتر راشدی و هیئت همراه از نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان که در محل سالن کارگاه مرکز برپا شده بود بازدید نموده و تاسیس خوشه فناوری معماری بافتهای فرسوده را به مرکز پیشنهاد دادند و فرمودند درصورت درخواست مرکز جهت تشکیل و ایجاد این خوشه، معاونت پژوهشی دانشگاه حمایتها و پیگری لازم را انجام می دهد.

k1   k2   k3   k4   k5

ادامه مطلب...
06 ارديبهشت 1394 نظر دادن!

نخستین نمایشگاه معرفی مشاغل و رشته‌های تحصیلی از ساعت 10 صبح روز یکشنبه مورخه 94/01/30 با حضور ایوب رحیمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین، حجت‌الاسلام علی انصاری معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان قزوین، سیدمحمد حسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین  در محل دایمی نمایشگاه های بین الملی قزوین افتتاح شد.
پس از افتتاح این نمایشگاه مسئولان دستگاه‌های اجرایی که در این مراسم حضور داشتند از غرفه‌های حاضر در نمایشگاه و غرفه مرکز آموزش علمی کاربردی علوم و فنون قزوین بازدید نمودند.
در این نمایشگاه که  تعداد 67 غرفه دایرمی باشد و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کارودانش، مؤسسات آموزش عالی و علمی کاربردی و همچنین مخترعان و کارآفرینان مشاغل حضور دارند ، مرکز آموزش علمی کاربردی علوم و فنون قزوین نیز حضوری فعال وچشمگیر دارد.
در این نمایشگاه مشاوره‌هایی در رابطه با اهمیت معرفی مشاغل و رشته‌های تحصیلی به دانش‌آموزان داده میشود.
در غرفه‌های این نمایشگاه‌ها محصولات و اختراعاتی که توسط دانش‌آموزان و دانشجویان ارائه شده است، برای بازدید عموم به نمایش گذاشته می‌شود.
با برنامه‌ریزی‌هایی که اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین انجام داده، قرار است که دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی متوسطه از این نمایشگاه بازدیدنمایند و با مشاغل و رشته‌های تحصیلی آشنا شوند.
نخستین نمایشگاه معرفی مشاغل و رشته‌های تحصیلی از تاریخ 30 فروردین ‌ماه تا سوم اردیبهشت ‌ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند صبح‌ها از ساعت 9 الی 13 و عصرها از ساعت 15 الی 18 از این نمایشگاه بازدید نمایند.

mashaghel k1   mashaghel k2   mashaghel k3   mashaghel k4   mashaghel k5   mashaghel k6 

ادامه مطلب...
04 ارديبهشت 1394 نظر دادن!

کارگاه آموزشی کسب وکارهای نوین در فضای کارآفرینی نوین روز چهارشنبه 20 اسفند ماه سال 1393 از ساعت 13 الی 18  در سالن اجتماعات امام خمینی (ره) مرکز آموزش علمی کاربردی علوم و فنون برگزار گردید.
در اين کارگاه که جمعی از اساتید، دانشجویان و مدرسان کارآفرینی و همچنین مدیران دستگاه اجرایی استان حضور داشتند با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید، سپس دکترگرجی رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی واحد استان قزوین ضمن خیر مقدم به حاضرین جلسه به بيان اهميت و جايگاه کارآفريني و کسب و کارهاي نوين در عصر حاضر و همچنين معرفي برنامه ها و سياست هاي دانشگاه جامع مبني بر دانشگاه کارآفرين و مهارت محور، پرداختند. درادامه جناب آقاي دکتر بابک ضیاء "عضوهیئت علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و استاد برجسته کشوری در حوزه کارآفرینی سخنران ويژه اين کارگاه آموزشي در سخنان خود از تاريخچه کارآفريني در ملل مختلف ياد کردند و بیان داشتند که هر يک از کشورهايي که در اين راه گام برداشته اند توانسته اند پيشرفت هاي بسياري در ايجاد شغل هاي دانش محور داشته باشند. ايشان همچنين از اهميت کسب و کارهاي کارآفرينانه در علوم مختلف یاد کردند و بيان داشتند که بسياري از پايان نامه ها و تزهاي دانشگاهي در اين زمينه بيشتر آرشيو مي شوند و عملي نمي شوند، در صورتي که مي توان با عملي کردن اين ايده ها شغل ها و کارهاي جديد ايجاد کرد که دانش محور بوده و خود مي تواند باعث ايجاد کسب و کارهاي کارآفرينانه ي ديگر شوند.
درحاشیه این کارگاه نیز، نمایشگاهی از دستاوردهای علمی و پژوهشی مرکز برپا بود که مورد بازدید شرکت کنندگان قرارگرفت.


فایل آموزشی کارگاه را نیز می توانید از اینجا دانلود کنید.

1a 2a 3a 4a 5a 6a 7a 8a 9a

ادامه مطلب...

سمینار بهینه سازی منابع هزینه ای و درآمدی در حوزه منابع انرژی و فعالیت های اقتصادی با حضور جنای آقای مهندس حسینی، در سالن اجتماعات مرکز آموزش علمی-کاربردی علوم و فنون قزوین برگزار گردید.

جهت مشاهده کامل خبر و همچنین عکس های مربوط به سمینار به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

ادامه مطلب...
صفحه17 از17

درباره مرکز

مرکز آموزش علمی - کاربردی علوم و فنون قزوین با توجه به اهداف دانشگاه جامع و بر اساس نیاز محیط بازار کار بویژه در استان قزوین که دارای شهرک های صنعتی بزرگ می باشد، با ایجاد رشته های تحصیلی توانسته گامی بزرگ را در رشد و شکوفایی جامعه بردارد.