06 ارديبهشت 1394 نظر دادن!

نخستین نمایشگاه معرفی مشاغل و رشته‌های تحصیلی از ساعت 10 صبح روز یکشنبه مورخه 94/01/30 با حضور ایوب رحیمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین، حجت‌الاسلام علی انصاری معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان قزوین، سیدمحمد حسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین  در محل دایمی نمایشگاه های بین الملی قزوین افتتاح شد.
پس از افتتاح این نمایشگاه مسئولان دستگاه‌های اجرایی که در این مراسم حضور داشتند از غرفه‌های حاضر در نمایشگاه و غرفه مرکز آموزش علمی کاربردی علوم و فنون قزوین بازدید نمودند.
در این نمایشگاه که  تعداد 67 غرفه دایرمی باشد و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کارودانش، مؤسسات آموزش عالی و علمی کاربردی و همچنین مخترعان و کارآفرینان مشاغل حضور دارند ، مرکز آموزش علمی کاربردی علوم و فنون قزوین نیز حضوری فعال وچشمگیر دارد.
در این نمایشگاه مشاوره‌هایی در رابطه با اهمیت معرفی مشاغل و رشته‌های تحصیلی به دانش‌آموزان داده میشود.
در غرفه‌های این نمایشگاه‌ها محصولات و اختراعاتی که توسط دانش‌آموزان و دانشجویان ارائه شده است، برای بازدید عموم به نمایش گذاشته می‌شود.
با برنامه‌ریزی‌هایی که اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین انجام داده، قرار است که دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی متوسطه از این نمایشگاه بازدیدنمایند و با مشاغل و رشته‌های تحصیلی آشنا شوند.
نخستین نمایشگاه معرفی مشاغل و رشته‌های تحصیلی از تاریخ 30 فروردین ‌ماه تا سوم اردیبهشت ‌ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند صبح‌ها از ساعت 9 الی 13 و عصرها از ساعت 15 الی 18 از این نمایشگاه بازدید نمایند.

mashaghel k1   mashaghel k2   mashaghel k3   mashaghel k4   mashaghel k5   mashaghel k6 

ادامه مطلب...
04 ارديبهشت 1394 نظر دادن!

کارگاه آموزشی کسب وکارهای نوین در فضای کارآفرینی نوین روز چهارشنبه 20 اسفند ماه سال 1393 از ساعت 13 الی 18  در سالن اجتماعات امام خمینی (ره) مرکز آموزش علمی کاربردی علوم و فنون برگزار گردید.
در اين کارگاه که جمعی از اساتید، دانشجویان و مدرسان کارآفرینی و همچنین مدیران دستگاه اجرایی استان حضور داشتند با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید، سپس دکترگرجی رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی واحد استان قزوین ضمن خیر مقدم به حاضرین جلسه به بيان اهميت و جايگاه کارآفريني و کسب و کارهاي نوين در عصر حاضر و همچنين معرفي برنامه ها و سياست هاي دانشگاه جامع مبني بر دانشگاه کارآفرين و مهارت محور، پرداختند. درادامه جناب آقاي دکتر بابک ضیاء "عضوهیئت علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و استاد برجسته کشوری در حوزه کارآفرینی سخنران ويژه اين کارگاه آموزشي در سخنان خود از تاريخچه کارآفريني در ملل مختلف ياد کردند و بیان داشتند که هر يک از کشورهايي که در اين راه گام برداشته اند توانسته اند پيشرفت هاي بسياري در ايجاد شغل هاي دانش محور داشته باشند. ايشان همچنين از اهميت کسب و کارهاي کارآفرينانه در علوم مختلف یاد کردند و بيان داشتند که بسياري از پايان نامه ها و تزهاي دانشگاهي در اين زمينه بيشتر آرشيو مي شوند و عملي نمي شوند، در صورتي که مي توان با عملي کردن اين ايده ها شغل ها و کارهاي جديد ايجاد کرد که دانش محور بوده و خود مي تواند باعث ايجاد کسب و کارهاي کارآفرينانه ي ديگر شوند.
درحاشیه این کارگاه نیز، نمایشگاهی از دستاوردهای علمی و پژوهشی مرکز برپا بود که مورد بازدید شرکت کنندگان قرارگرفت.


فایل آموزشی کارگاه را نیز می توانید از اینجا دانلود کنید.

1a 2a 3a 4a 5a 6a 7a 8a 9a

ادامه مطلب...

سمینار بهینه سازی منابع هزینه ای و درآمدی در حوزه منابع انرژی و فعالیت های اقتصادی با حضور جنای آقای مهندس حسینی، در سالن اجتماعات مرکز آموزش علمی-کاربردی علوم و فنون قزوین برگزار گردید.

جهت مشاهده کامل خبر و همچنین عکس های مربوط به سمینار به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

ادامه مطلب...

در ششمین روز از هفته فناوری نانو در استان قزوین سمینار آشنایی با این فناوری در مرکز آموزش علمی کاربردی علوم و فنون قزوین برگزار شد.

سخنران جناب مهندس رحمانی مدیر دبیرخانه مسابقه ملی فناوری نانو، در سخنان خود به معرفی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و حمایت از فعالیت های مرتبط به حوزه فناوری نانو پرداختند.

ادامه مطلب...

 

با حضور دکتر بابک ضیاء، عضو هیأت علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران

ادامه مطلب...

درباره مرکز

مرکز آموزش علمی - کاربردی علوم و فنون قزوین با توجه به اهداف دانشگاه جامع و بر اساس نیاز محیط بازار کار بویژه در استان قزوین که دارای شهرک های صنعتی بزرگ می باشد، با ایجاد رشته های تحصیلی توانسته گامی بزرگ را در رشد و شکوفایی جامعه بردارد.