بازدید دانشجویان مرکز از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری استان در روز سه شنبه 96/10/12

جمعی از دانشجويان مرکزآموزش علمي کاربردي علوم و فنون قزوين روز سه شنبه 96/10/12 از ساعت 14 الي 16 به منظور آشنایی با ساختار پارک علم و فناوری و مراکز رشد، از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری امام خمینی (ره) قزوین بازدید بعمل آوردند.

این بازدید که به سرپرستی آقای دکترمحمدرضا بابایی و سرکار خانم نامجو ازاساتید مرکز صورت پذيرفت، دانشجویان با بخش‌های مختلف پارک از جمله عملکرد واحدهای فناور، فرآیند حضور و پذیرش در پارک علم وفناوری آشنا شدند.

دکتر فریدونی سرپرست مرکز رشد جامع استان قزوین در این بازدید ضرورت توجه به ایده‌های نو و لزوم گرایش جوانان به خصوص دانشجویان نخبه به فعالیت‌های مرتبط با حوزه کارآفرینی را مطرح کرد و ادامه داد که هر فرد می‌تواند با گرایش به یک ایده کارآفرینی در عرصه‌های اقتصادی گام بردارد.

وی بیان داشت: دانشجویانی که امروز در مراکز آموزش عالی تحصیل می‌کنند لازم است با تقویت روحیه کارآفرینی و پرورش ایده‌های خلاقانه، خود را به یک کسب و کار مستقل وارد کنند و اگر این برنامه کارآفرینی مبتنی بر روش‌های دانش‌بنیان باشد مزایای فراوان علمی و اقتصادی برای جامعه به همراه دارد.

ایشان ضمن توجه به الزامات اقتصاد مقاومتی، مواردی همچون: اقتصاد غیر دولتی، اقتصاد غیر نفتی و اقتصاد دانش بنیان را از عوامل اصلی در اجرای اقتصاد مقاومتی دانستند.

bazdidpark13961012p1bazdidpark13961012p2bazdidpark13961012p3

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره مرکز

مرکز آموزش علمی - کاربردی علوم و فنون قزوین با توجه به اهداف دانشگاه جامع و بر اساس نیاز محیط بازار کار بویژه در استان قزوین که دارای شهرک های صنعتی بزرگ می باشد، با ایجاد رشته های تحصیلی توانسته گامی بزرگ را در رشد و شکوفایی جامعه بردارد.